2024. December 02. hétfő

válaszok: párkapcsolati tanácsadás

Máriás Móni párkapcsolati tanácsadó válaszol


Kiválthatja-e az anyósom és a párom a pánikbetegségem tüneteit?
28 éves nő vagyok, 4 éve élek párkapcsolatban, április óta menyasszony vagyok. A párommal fél éve jártunk együtt mikor kiderült, hogy pánikbeteg vagyok. Azelőtt soha semmi problémám nem volt az egészségemmel illetve a lelkemmel. Az orvos feszültségoldót írt fel, amit csak alkalmanként kellett volna szednem, de annyira sűrűn jöttek rám a rosszullétek, hogy mindennapossá vált a gyógyszerszedés. Sőt, volt olyan nap, amikor 2 szemet is bevettem. A párommal jó a kapcsolatunk, csak az anyukája miatt szoktunk sokat veszekedni. Az Édesanyja uralkodni akar felettünk, beleszól mindenbe. Beszélni nem lehet vele, mert nem hagy szóhoz jutni. Meggyőződése, hogy neki van igaza mindenben. Jelenleg építkezünk, így vagy az én szüleimnél vagyunk vagy a pároméknál. Megszabja, hogy mire költsük a fizetésünket, mit vehetünk és mit nem. Hogy rendezzük be a házat, milyen legyen a burkolat stb. stb. Természetesen, nem hallgatunk rá és ezért mélységesen fel van háborodva. Ha valamit nem úgy csinálunk ahogy ő kigondolta, akkor napokig képes duzzogni.
Az az igazság, hogy a párom másfél hónapja kiment külföldre dolgozni. Kb 3 hét múlva jön haza. Amióta elment nem kellett gyógyszert bevennem, a közérzetem nagyon jó, mintha kicseréltek volna. Mitől lehet ez?
Már azon gondolkodtam, hogy lehet, nem szeretem eléggé a páromat? Lehet, ő váltotta ki belőlem a rosszulléteket? Sajnos az a típusú ember vagyok, aki inkább nyel, mint megmondja a magáét és megbántson másokat. Lehet , azért van ez, mert nem mertem neki megmondani, hogy nem szeretem eléggé és ebbe betegedtem bele? Vagy anyósom miatt van? De tőle nem lehet, mert-ha nem is olyan sűrűn, mint amikor itthon van a párom, de szoktunk találkozni és azonkívűl hogy "felhúz agyilag", semmi extra rosszullét nem jön rám. Mi lesz, ha hazajön a párom? Vissza kell, hogy térjek a gyógyszerhez? Nem szeretnék, ezért kérem a segítségét.
E



Kedves E!
Rendkívül fontos, hogy megkeresse, megtalálja betegsége okát. Tudnia kell, hogy azt sohasem más teremti, hanem az Ön lelkében zajlik egy „pánikreakció” valamire, ami testi tünet-együttesben mutatkozik meg.
Mi is a pánik? Felfokozott, megmagyarázhatatlan félelem. Ha valamitől félünk, akár pánikba is eshetünk. Javaslom, figyelje meg, milyen esemény, milyen érzelmek előzik meg a pánikrohamot! Bizonyára talál majd azonosságokat. Ne tévessze meg a dolgok formája, a lényegre koncentráljon! Mi ijeszti meg ennyire, milyen bánásmód az, ami félelmet kelt Önben? Mi lehet a vőlegénye viselkedésében, véleményalkotásában, amivel Ön a lelke mélyén nem tud egyetérteni?
Pánikbetegséggel küzdő ismerőseimnél mindig ennek a felismerése hozta meg a betegség leküzdésének lehetőségét. Ha ellentmondás van abban, amit lelke kíván, és amit cselekszik, abból – előbb-utóbb – baj lesz.
Nem kell mindenáron konfliktusba kerülnie, de nem is szabad mindent lenyelnie! Különbséget kell tennie az Ön számára fontos, és a lényegtelen dolgok között! Ha nem áll ki azokért, amit fontosnak, lényegesnek tart, akkor lehet, hogy megússza azt, hogy megbántson másokat. Tudjon azonban arról, hogy akkor önmagához lesz hűtlen, önmagát bántja meg, és ez betegségben fog megmutatkozni. Az most a leglényegesebb feladata, hogy megtalálja és megértse, mi az, amivel lénye legmélyén nem tud egyetérteni. Muszáj lesz ezt tudatni párjával, és együtt lehetséges lesz kilábalni betegségéből! Nem vőlegénye betegíti meg Önt, de a gyógyulásához a segítségére óriási szüksége van!
A pánikbetegségről ide kattintva olvashat bővebben.
Máriás Móni




Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés
- Karácsonyi ajánlat -
- Kiemelt ajánlat -
- Egészségplázából -