válaszok: bőrgyógyász, nemigyógyász, kozmetológus
Tenutan
Tisztelt Doktornõ/Úr!
A kamasz-panasz alatt olvastam a kamaszkori pattanások kialakulásáról, kezelésérõl. De én már elmúltam 36 éves és még mindig hasonló problémákkal küszködöm. Valaki azt mondta, hogy majd a szülések után rendezõdik, már két kamaszkorú fiam van. Megpróbáltam az étkezési szokásaimon, a helyi kezelések módján változtatni, különbözõ kuruzslószerek, módszerek hatékonyságát vártam.
Két hete a bõrgyógyász szakorvos segítségét kértem, elmondtam neki ugyanezeket. Végre, úgy látszik, javul a helyzetem a Tenutan nevû kapszula szedésével. Számomra ez óriási elõrelépés, ugyanis nemcsak a megjelenésemnél okoz/ott problémát, de a kisebbségi érzetem kialakulásánál is közrejátszott. Kérdésem, hogy meddig szedhetõ folyamatosan ez a gyógyszer? Segíthetek e nagyobbik fiamon azzal, hogy a gyerekbõrgyógyásznál felvetem ennek a gyógyszernek a szedésével járó pozitív hatásokat.
Elõre is köszönöm válaszát.
Tisztelettel:
Zsuzsanna
Kedves Zsuzsanna!
Nagyon örülök, hogy sikerült bõrgyógyász segítségével megtalálni az Önnek leginkább hatékony kezelést. Az Ön igényességét mutatja, hogy többféle kezelést is kipróbált a javulás érdekében. A gyógyszeres kezelés idõtartamát a gyógyulási folyamat határozza meg: általában több hónapos kezelésre is szükség lehet, megfelelõ külsõ kezeléssel, és diétával (pl. kakaó, csokoládé, dió, mák, mogyoró, és az ezeket tartalmazó ételek kerülése!) kiegészítve.
Fia kezelését illetõen: egy orvos számára minden adat, mely az adott beteggel, és a közvetlen hozzátartozókkal kapcsolatos, nagyon értékes. Különösen igaz ez a bõrbetegségekre, ahol sok az örökletes tényezõ. Így az Ön tüneteinek javulása a fent említett gyógyszeres kezelésre támpontot jelent a gyermekbõrgyógyásznak is. A kezelést a bõrgyógyász mindig az adott páciens bõrtípusához, tünetei súlyosságához, és az elõzetes kórisméjéhez igazítja biztos vagyok benne, hogy ez fia esetében is így fog történni.
További gyógyulást kívánok mindkettõjüknek!
Üdvözlettel:
Dr. Jánosy Eszter