Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://vital.hu)

Idén hagyd ki a nyári allergiaszezont!

A nyár beköszöntével nemcsak a napsütéses napok és szabadtéri programok ideje jön el, hanem sajnos az is. Sokan szenvednek a szezonális allergiák okozta kellemetlen tünetektől, amelyek megnehezíthetik a mindennapokat és csökkenthetik a nyári élmények élvezetét.

A szezonális allergia A nyári allergiák gyakori problémát jelentenek sok ember számára. Az allergiák különböző típusai többféle allergénekkel kapcsolatosak, amelyek főleg nyáron vannak jelen a környezetben. Mivel ilyenkor egyre több időt töltünk a szabadban, intenzívebben érintkezünk az allergiát kiváltó tényezőkkel. Íme a leggyakrabban előforduló formái:

 1. Pollenallergia (szénanátha)

A pollenallergia a leggyakoribb nyári allergia. A fák, fűfélék és gyomok virágzásakor jelentkezik, ezért a pollen koncentrációja a levegőben fokozatosan növekszik. Ez ellen való védekezés szervezetünket is leterheli. A leggyakoribb pollenallergének:

► Fűpollen: pl.: timótfű, réti komócsin
► Gyomok pollenje: Parlagfű, üröm.

Megnézem az InnoFit termékeket >> [1]

2. Penészallergia
A penészgombák spórái szintén allergiát okozhatnak, különösen a nyári hónapokban, amikor a hőmérséklet és a páratartalom magasabb. A penész megtalálható beltérben és kültéren is, például:

►Kültéren: Komposzt, nedves avar.
►Beltéren: Fürdőszobák, pincék.

3. Rovarcsípések okozta allergia
A tavasz beköszöntével tömegesen jelennek meg a rovarok, mint a méhek, darazsak és az egyre melegebb idővel tömegesen jelennek meg a szúnyogok is. Ezek csípése allergiás reakciót válthat ki. Súlyos esetekben anafilaxiás sokk is előfordulhat.

4. Élelmiszerallergiák
Bőségesen teremnek ilyenkor a szezonális gyümölcsök és zöldségek. Egy-kettő közülük kiválthat túlérzékenységet szervezetünkben. Az eper, dinnye, áfonya, bogyós gyümölcsök és az apró magvasok, a mogyorófélék, valamint a halak és tengergyümölcsei a már így is leterhelt szervezetünket még nagyobb kihívás elé állítják.

5. Napallergia (fényérzékenység)
Néhány embernél allergiás reakció léphet fel, ha ultraibolya (UV) sugárzás éri a bőrüket, ez heves bőrkiütéseket, viszketést és bőrpírt eredményezhet. Ez különösen gyakori probléma azoknál, aki gyógyszert szednek, és érzékennyé válnak a máj leherheltsége folytán a napsütésre.

6. Állati eredetű allergének
A szabadban töltött több idő miatt, gyakrabban kerülünk kapcsolatba állatokkal, még ha mi nem is tartunk házi kedvencet. Ezek szőre vagy tollai előhozhatják az allergiás tüneteket. Gyógyítás vagy megelőzés? Nagyon nem mindegy! Mi az előbbit teljes egészében az orvos szakemberekre hagyjuk, és kizárólag az utóbbival, a megelőzéssel foglalkozunk. Szervezetünk egy tökéletesen működő rendszer, aminek minden pontja jól összehangoltan képes egymással együttműködni. Életmódunkkal és szokásainkkal nagy mértékben tudjuk támogatni, de ennek ellenére is érnek minket olyan külső hatások, amelyeket nem tudunk befolyásolni. A túlfokozott és túlhajszolt élet, a stressz, a munkahelyi ártalmak vagy az allergiát kiváltó tényezők ellen nem tudunk globálisan tenni semmit, de egyénileg igenis tehetünk ellene. A szintetikus gyógyszerekre építő megközelítés szerint éppenséggel semmit. Enyhítik, elnyomják, „szőnyeg alá söprik” a tüneteket, és mindezt gyakran súlyos mellékhatásokkal.

Nem kell elviselned, hogy az állandó vagy vissza-visszatérő tüsszögés, viszketés, orrfolyás és vörös, viszkető szemek az életed részévé váljanak. És még csak arra sincs szükség, hogy állandóan mesterséges gyógyszerekkel, antihisztaminnal terheld a szervezeted.

 

Megnézem az InnoFit termékeket >> [2]

Mire van szüksége a szervezetnek az allergia elkerüléséhez? A kulcs a homoktövis. A homoktövis bogyója az egyik legtáplálóbb és vitaminokban leggazdagabb gyümölcs/gyógynövény a növényvilágban. Magas antioxidáns tartalmánál fogva sejtregeneráló, immunerősítő, és csökkenti az allergiás reakciókat (pl. szénanátha). C-vitamin tartalma 10-szerese a citroménak. Ösztönzi a máj regenerációját. A tudósok úgy gondolják, hogy a bioflavonoidjai közül a quercetin, baicalin, miricetin erős gyulladásgátló hatásában keresendő az ok, amiért a homoktövis jelentősen csökkenti az allergiás tüneteket. Nyilvánvaló, hogy a homoktövis fogyasztása egy erőteljes megoldás az allergiás tünetek megszüntetésében, de ha a probléma már kialakult, akkor napi min. fél-1 kg-ot kellene fogyasztani belőle. Még ha sikerül beszerezni, sem biztos, hogy szeretnénk ennyit megenni belőle nap mint nap. A homoktövis erőteljes, de önmagában nem elég hatékony megoldás az allergia megszüntetésére, hanem a növények olyan kombinációjára van szükség, ami több oldalról járul hozzá az immunfolyamatok támogatásához. Erre tökéletes megoldás az InnoFit termékek közül a Child [3], amely 100%-ban természetes gyümölcskoncentrátum, és a homoktövis mellett tartalmaz még céklát, almát, feketeribizlit, fekete áfonyát, meggyet, tőzegáfonyát, vörös szőlőt, bodzabogyót, fekete szedret, fekete berkenyét, hibiscust.

Fogyasztásával fél perc alatt hozzájuthatsz a napi szükséges vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz és egyéb bioaktív vegyületekhez.

Ha érdekel a májvédő táplálkozás, vagy szeretnéd tudni, milyen okok vezetnek a zsírmáj kialakulásához, akkor ide kattintva [4] jelentkezz az ingyenes online előadásra!
Szponzorált tartalom



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://vital.hu/iden-hagy-ki-a-nyari-allergiaszezont