A rovarok számos fajtája táplálékát emberi vagy állati vér szívásával szerzi. Ennek "kivitelezési módja" a rovarcsípés. Nyaralás közben, utazások, kirándulások alkalmával a megszokottnál nagyobb "veszélynek" tesszük ki magunkat, és sok kényelmetlenséggel számolhatunk, ha nem igyekszünk távol tartani magunktól a kéretlen rajongókat.
A rovarcsípés után kialakuló tünetek – helyileg keletkező duzzanat, fájdalom vagy viszkető érzés (a fájdalom és a viszketés ugyanis azonos idegpályán továbbított, különböző erősségű inger) – a rovar nyálával szembeni allergiás reakció jelei.
Igen gyorsan, a csípés után néhány perccel már létrejön a csalángöb (hasonló a „csalánkiütés” egyik eleméhez), és rövidesen különösebb kezelés nélkül meg is szűnik. Az egyes személyek bőrreakciójának (vagyis a csalángöb) nagysága egyéni érzékenységtől függ, akárcsak az, hogy ki milyen mértékben „vonzza” a vérszívó rovarokat.
Különösebb beavatkozásra általában nincs szükség. A „gyötrelmeket” enyhíthetjük hideg vizes borogatással és használhatunk viszketés elleni készítményt. Erre kiválóan alkalmas az AllistilEP gél: gyorsan behatol a bőrbe és néhány perc alatt fejti ki hűsítő, fájdalomcsillapító hatását. Gyorsan enyhíti a viszketést, irritációt.
Felnőttek és gyermekek részére is alkalmazható. Antihisztamin hatású, dimetinden tartalmú gyógyszer. Az érintett bőrfelületet naponta 2-4 alkalommal kell bekenni.
Megnézem az [1] [2]AllistilEP gélt [3] >>
Antibiotikumot kár a rovarcsípésre kenni, kivéve, ha a vakarás kisebesedést idézett elő, és az elfertőződni látszik. Gyerekeknél előfordulhat, hogy a csípés helyét "véresre vakarják". Ilyen esetben alaposan tisztítsuk meg a bőrfelszínt és a másodlagosan fellépő fertőzések megakadályozására alkalmazzunk fedőkötést.
Szponzorált tartalom