Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://vital.hu)

Nincsen nyár szúnyogcsípés és napégés nélkül

Nyaranta a leggondosabb védekezés és odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a nap egy „kicsit megkapja” a bőrünk, és a szúnyogok, rovarok is elérnek bennünket. A nyaraláson időérzékünk megváltozik, élményekbe merülünk, elmarad a következő fényvédő krémezés és a szúnyoginvázió is már javában tart, mire észbe kapunk. Lelkiismeretes édesanya útipatikát készít össze, melyet ideálisan hétvégi kirándulásokra, szabadidős programokra is magával visz. Ennek a csomagnak nélkülözhetetlen része a rovarcsípést, napégést enyhítő gél, krém, hogy a kellemetlen viszketést, fájdalmat kellő felkészültséggel gyorsan enyhíthessük! Az útipatikát tartsuk kézitáskánkban, így rögtön orvosolhatjuk a problémákat.

Napégés

A leégés következtében a bőr hamar hámlásnak indul. A hámló bőr maradandó nyomokat hagyhat testünkön, a kellemetlen érzésről nem is beszélve. A leégés hatását 3-4 óra múlva érezzük igazán, ilyenkor kezd el viszketni, égni, fájni, a tünetek pedig 24 órán át erősödnek. Napfürdőzés után mindig használjunk napozás utáni krémeket, arra az esetre, ha mégis leégnénk recept nélkül kapható készítmények állnak rendelkezésünkre. Fontos észben tartanunk, hogy a leégés veszélye nem csak napozáskor fenyeget.

Akik nem vízparton nyaral, hanem az egész napos városnéző túrákat választja, estére ugyanúgy megtapasztalhatja a kellemetlen tüneteket. Arról se feledkezzünk meg, hogy e tüneteket nem feltétlenül szikrázó napsütés váltja ki. Ha például szeles időben vízen, vagy víz közelében tartózkodunk észrevétlenül sülhetünk pecsenyevörösre.

A helyi kezelés szinte azonnal nyugtatja a bőrt és csillapítja a fájdalmat. Többféle vény nélkül kapható készítmény közül válogathatunk. Enyhítik a tüneteket és elősegítik a sejtek regenerálódását.

AllistilEP gél: gyógyszer a napégés tüneteinek enyhítésére>> [1]

 

A napégést is inkább megelőznünk kell, nem csak a fájdalom miatt, hanem mert a bőr idő előtti öregedését okozza, és növeli a bőrrák későbbi kialakulásának kockázatát. Ezért mindig – még akkor is, ha már barnák vagyunk – használjunk napozókrémeket, a gyermekeket pedig 50 faktoros krémmel kenjük be. Vigyázat, a káros sugarak az árnyékban ülőket sem kímélik, a krémek használata ekkor is elengedhetetlen!

Szúnyogok

Leggyakrabban a szúnyogok okoznak kellemetlen bőrirritációt. Szúrásra és vérszívásra alkalmas szájszervükkel szívás előtt a nyálukkal véralvadást gátló, bőrirritációt okozó vegyületeket juttatnak az „áldozatuk” bőrébe. Vízparti, erdőközeli nyaraláskor estére olykor úgy néz ki egy-egy gyerek, mintha kiütései lennének: egyszerre akár 10-15 piros, fehér közepű kis duzzanat, erősen viszkető, netán már véresre elvakart seb van rajta. Ha a nyaralóhely térségében nem történt szervezett szúnyogirtás, akkor egyénileg, riasztószerekkel kell védekezni ellenük.

Előzze meg a nagyobb bajt!

A csípések nyomán kialakuló reakció mértéke egyéni érzékenységtől függ. Hevesebb irritáció, viszketés, duzzanat esetén a legfegyelmezettebb felnőttek is nehezen állják meg, hogy ne vakarják el a csípés helyét, gyerekeknél pedig különösen kell erre ügyelni, mert gyakran előfordul, hogy sebesre vakarják bőrüket. Ilyenkor a csípésnél nagyobb bajt okozhatnak maguknak, ha vakarózás közben piszkos kezükről kórokozókat juttatnak a parányi sebbe, ami miatt felülfertőzés, gyulladás alakul ki, nehezebben gyógyul és akár csúnya heget is hagy maga után. Ilyenkor jó szolgálatot tehetnek a viszketést enyhítő krémek, gélek, amelyek vény nélkül is beszerezhetők. A csípés helyét lemosva, az esetleges benne maradt fullánkot eltávolítva (a kullancsot is nyomkodás nélkül, egy rántással kihúzva) kenjük be a bőrnyugtató készítménnyel.

AllistilEP gél: gyógyszer a viszketés enyhítésére

Az AllistilEP gél hatóanyaga az antihisztaminoknak nevezett gyógyszerek csoportjába tartozik. Az AllistilEP gél a különböző bőrreakciókat (pl. bőrkiütések, csalánkiütés, rovarcsípés, napégés és felületes égési sérülés) kísérő viszketés enyhítésére alkalmazható. Az AllistilEP a viszketést a szervezetben az allergiás reakciók során felszabaduló hisztamin hatásának gátlásával szünteti meg. A gél a bőrbe történő felszívódását követően gyorsan, akár néhány perc alatt csillapítja a viszketést és a bőrirritációt. Az AllistilEP gél ezen kívül helyi érzéstelenítő hatással is rendelkezik.

 

Hogyan kell alkalmazni az AllistilEP gélt? >> [2]

A kockéázatokról és a mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!

Szponzorált tartalom



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://vital.hu/napeges_szunyogcsipes_enyhules