Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://vital.hu)

Hatékony segítség a visszeres lábak fájdalmára

Nehézláb érzés, feszülő, sajgó, ödémás alsó végtag, éjszakai lábikragörcs, száraz, viszkető bőr – visszereseknek ismerős panaszok, melyek a meleg idő beálltával fokozódhatnak. A kezeletlen visszérbetegség évek alatt súlyos szövődményeket hozhat: visszérgyulladást, trombózist, legvégső esetben akár lábszárfekélyt is. Hogyan enyhíthetjük hatásosan a tüneteket és miképpen előzhetjük meg a vénás betegség súlyosbodását?

Különböző okok a fájdalom hátterében

A megnagyobbodott vénában (visszérben) keletkező nyomás a közelben lévő, bőrben található idegeket ingerli és így okoz fájdalmat. A beteg ezt egy „húzó fájdalomként” érzékeli. Előfordul, hogy a kékes, lilás visszér nem is látható, mélyen húzódik az erekben.

A fájdalmat okozhatja érhártyagyulladás, ami a visszeres vénák gyulladásakor, vérrög képződésével alakul ki. Ilyenkor a véna megkeményedik, elszíneződik és melegségérzetet okoz. Kialakulhat felületi trombózis, ami feltétlenül kezelést igényel, mivel a betegség súlyosbodásával fennáll a súlyos, mélyvénás trombózis veszélye is. Feltétlenül keressünk fel szakorvost, amíg ezt megtesszük, a fájdalom ellenére is maradjunk mozgásban!

A fájdalom hátterében állhat ödéma is. A visszerek hatással vannak a nyirokrendszerre, úgy hogy roncsolhatják azokat, ilyenkor nyiroködéma alakul ki, melynek jellemző tünete a láb és a lábujjak bedagadása.

A fájó, sajgó visszereket semmiképpen sem szabad kezeletlenül hagyni!

Megelőzés és kezelés

A visszerességre hajlamosok közül sokan szeretnék megelőzni a kékes érkanyarulatok megjelenését. A panaszok jelentkezése és a későbbi szövődmények kialakulása helyes életmóddal késleltethető. A következő okos tanácsok betartásával sokáig egészséges és szép marad a lábunk, illetve a már kialakult visszeres panaszaink enyhülnek.

• Normál testsúly megtartása

• rendszeres sport; elsősorban úszás, kerékpározás, gyaloglás, nordic walking, séta (ezek a sportok nem terhelik a lábakat)

• Vénás torna – 10 perces, napi rutinba jól illeszthető lábtorna

• hűvös (nem hideg!) lábzuhany a lábfejtől a comb felé haladva

• Kényelmes, hajlékony talpú lábbeli és laza ruházat viselése

• Üléskor lábtámasz használata, lábtartás figyelése (lábak keresztezése kerülendő)

• Gyakorta változtassa testhelyzetét, ne üljön vagy álljon hosszú ideig ugyanabban a pozícióban! Időnként keljen fel, és sétáljon egyet!

• Kerülje a tartós szaunázást és termálfürdőzést!

• Ne hordjon túl szoros ruhákat és magas sarkú cipőket!

• Polcolja fel a gyakran lábát! A szívnél magasabbra emelt lábból könnyebben áramlik a vér a szívbe, a tüdőbe, ahol oxigénnel telítődik.

Venoprotep – A visszeres láb támogatója

A későbbi szövődmények elkerülése miatt fontos már az első jeleknél orvoshoz fordulni, hogy megfelelő életmódtanácsadással, célzott gyógyszeres, esetleg műtéti kezeléssel eredményesebb legyen a gyógyulás. A visszeres panaszok kiújulása ellen életmódváltoztatással és rendszeres szűrővizsgálatokkal védekezhetünk. A fájós lábak, vagy akár más vénás probléma (pl. akut aranyeres panaszok) esetére érdemes beszerezni érvédő hatású tablettákat és krémeket.

A VenoprotEP egy olyan vény nélkül kapható gyógyszer, ami a vénák tágulásának gátlása mellett növeli a hajszálerek ellenállását is. Ha idült vénás elégtelenségben szenved, a gyógyszer segíthet az alábbi panaszokon:

• nehézláb érzés

• feszülés

• fájdalom

• éjszakai lábikra görcs

A patikákban kapható gyógyszer alkalmas a heveny aranyeres panaszok kezelésére is.

 

Megnézem a VenoprotEP-et >> [1]

 

Szponzorált tartalom



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://vital.hu/visszer_fajdalom_hattere