Fogyókúrázóknak: Légkeveréses Halogén Főzőkészülék
A herpes simplex vírusok (HSV-2, HSV-1) okozta nemi szervi megbetegedések a leggyakoribb nemi érintkezéssel közvetített fertőzések közé tartoznak. Az amerikai adatok szerint az Egyesült Államokban minden ötödik szexuálisan aktív ember fertőződött HSV-2-vel a 12 életév feletti korosztályban.
Terjedésében a tünetmentes vírusürítők ismeretlen száma, a gyakori partnerváltás (promiszkuitás) és a különböző szexuális praktikák, továbbá a fel nem ismert esetek szerepe a döntő. A tapasztalatok és az irodalmi adatok szerint a fertőződést követően az elsődleges megbetegedés klinikai tünetei ritkán jelentkeznek, és csak a kiújuló herpesz megjelenése utal arra, hogy az illető valamikor fertőződött.
Milyen tünetek esetén kell szakorvoshoz fordulni?
Az elsődleges herpesz, ha típusos klinikai tüneteket okoz, általában emlékezetes marad a páciens számára, és biztos, hogy orvoshoz fordul. Ilyen esetben ugyanis hőemelkedés, láz, rossz közérzet, fejfájás kíséretében a nemi szerveken gyulladásos vizenyő alakul ki, igen sok apró hólyagocskával, amelyek gyorsan megnyílva fájdalmas sebeket eredményeznek.
------------------------------------------------------HIRDETÉS-------------------------------------------
Légkeveréses Halogén Főzőkészülék:
38 800 Ft HELYETT 15 990 Ft!
Akár zsír vagy olaj nélkül is süthetünk benne. Füst- és szagmentes!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A betegek a lágyéki nyirokcsomók fájdalmas duzzanatáról is panaszkodnak és az esetek jelentős részében a vizelés a hasogató, késszúrásszerű fájdalomtól csaknem lehetetlenné válik.
Szinte előzmény nélkül is felbukkanhat
A betegség kezelés nélkül magától is visszafejlődik, miközben a vírusok az idegrostok mentén vándorolva elbújnak a gerincvelő mentén lévő idegdúcok sejtjeiben. Hogy mikor újul ki a herpesz, azt előre nem lehet megmondani. Előfordulhat, hogy "menetrendszerűen" jelentkeznek a tünetek, s a beteg bizonyos ismétlődő eseményekhez tudja kötni. Az esetek jelentős részében viszont semmit nem találunk a kórelőzményben, így az előbbiekben leírt elsődleges tünetegyüttes is hiányzik. A herpesz tehát előzmény nélkül kiújul.
Ma már ahhoz sem fér kétség, hogy a vírusok a fertőzötteknél klinikai tünetek nélkül is jelen lehetnek a nyálkahártyafelszíneken, s mindebből következik, hogy az infekció továbbadása megtörténhet anélkül, hogy a fertőzés forrása ennek tudatában lenne. A nemi szerveken körülírtan jelentkező, különböző intenzitású érzékenységgel járó gyulladás, hólyagképződés vagy felszínes hámhiány esetén beszélünk visszatérő, kiújuló herpeszről.
A kezelés lehetőségeiről, a fertőzés továbbadásának megakadályozásáról minden esetben érdemes szakorvossal konzultálni.
[1]