A szakemberek a fenti tényre hivatkozva úgy vélik, hogy nem érdemes kizárólag az online zaklatásra fókuszálni és a megelőző kampányokat erre a területre irányítani, hiszen a legtöbbször a jelenséget a hús-vér valóságban is kísérik abúzív elemek.
Agyfiatalító elmediéta, meglepő és tanulságos> > > [1]
A University of Warwick kutatói közel 3 ezer olyan diákot vizsgáltak az Egyesült Királyság területén, akiknek életkora 11 és 16 év között alakult. A gyerekek egy olyan interjún vettek részt, amelynek során társas kapcsolataikról – barátaikról és az őket zaklató ellenségről – számoltak be.
Különböző típusú bántalmazás került így terítékre: amikor megverték, megütötték őket, amikor gonosz pletykákat terjesztettek róluk, amikor engedély nélkül osztottak meg róluk képeket, amikor agresszív emaileket és üzeneteket kaptak. Kiderült, hogy igen ritka az, hogy egy gyereket csak az online zaklatás érint, az esetek többségében egyszerre többféle módon bántják őket kortársaik. Az eredmény minden esetben ugyanaz: ezeknek a gyerekeknek az önbizalma sérül, és számos tanulmányaikat érint problémával is szembe kell nézniük.
Amit a gyomorégésről csak kevesen tudnak> > > [1]