A felmérés során Dr. Aditi Kalla, az Einstein Medical Center kardiológusa és jelen kutatás vezetője, kutatócsapatával 20 millió, 18 és 55 év közötti páciens orvosi dokumentációját vizsgálták át. A páciensek 1,5 %-a nyilatkozott pozitívan azzal kapcsolatban, hogy használnak-e marihuánát. A marihuána használata összefüggésbe volt hozható magasabb stroke-rizikóval, szívelégtelenség, koszorúérbetegség és a hirtelen halál megnövekedett kockázatával.
Agyfiatalító elmediéta, meglepő és tanulságos> > > [1]
Az egyéb rizikófaktoroktól eltekintve a marihuána használata, mint önálló kockázati tényező, 26%-kal növelte meg a stroke és 10%-kal a szívelégtelenség előfordulási valószínűségét.
„A marihuána használata akár orvosi, akár élvezeti cikként az USA államainak már több mint felében legalizált, szervezetünkre gyakorolt káros egészségügyi hatásainak megismerése tehát kétséget kizáróan elengedhetetlen. Mint minden gyógyszernél, függetlenül attól, hogy receptköteles-e, vagy sem, itt is tudni szeretnénk, használatakor milyen hatásokra és mellékhatásokra lehet számítani. A mindennapi orvosi gyakorlat számára elengedhetetlen a páciensek által szedett gyógyszerek részletes ismerete, a betegek kielégítő tájékoztatása és panaszok fellépése esetén a legmegfelelőbb tanácsadás érdekében.” – nyilatkozta Kalla. Szappanos hajmosás: a haj életre kel > > > [1]
Bár Kalla jelen tanulmányának eredményeivel és levont konklúzióival számos, a témában szintén jártas szakember nem értett teljesen egyet, abban mindannyian egy véleményen voltak, hogy a téma aktualitását figyelembe véve további kutatások lesznek szükségesek a még megválaszolatlanul álló kérdések tisztázása érdekében.