A hagyományos bölcselet azt sugallja, hogy a sport és a fizikai aktivitás kéz a kézben járnak a jó mentális egészséggel. Laurie de Grace, a függőség és a sport kapcsolatát vizsgálva azt találta, hogy a kemény sport, bizony kockázati tényezőt jelenthet függőségek kialakulására.
Egészséges fejbőr, gyönyörű haj - holt-tengeri iszapos samponszappannal.>>> [0]
A sport kultúrának a része az alkoholfogyasztás és a szerhasználat. „Nem vagy benn a csapatban, ha nem vagy benn az ivásban.” – állítják egyes sportolók internetes fórumokon. Habár a sport önmagában egészséges tevékenység, sajnos a kultúra mely övezi, magában hordozza az addikció kialakulásának a kockázatát: a kupák megtöltése pezsgővel, az öltözőkben a meccsek utáni sörözések és a bajnokságokat kísérő kemény bulizások mind ebbe az irányba mutatnak.
600 állatos póló, amitől leesik az álla > > > [1]
A tanulmányban a sportolás teljes spektruma képviselve volt: a hobbi sportolóktól az élsportolókig: atléták, evezősök, táncosok, harcművészek, csapatjátékosok. Egy, a tanulmányban résztvevő hokijátékos elmesélte, hogy az edzőjük több rekesz sörrel szállt fel a csapat buszra. Be akart illeszkedni a csapatba; az ő függőségét ez indította el. A túlfűtött versenyszellem szintén hajlamosít a kialakulására. Ezek a sportolók a legjobbak akarnak lenni, mindenben. Nem csak a sportban, a heroin fogyasztásban is a legjobbak akarnak lenni. Élsportolók esetén a sérülésekből fakadó hátrányok, szintén hozzájárulnak a szerhasználathoz. Wendy Rodgers, a Faculty of Physical Education and Recreation professzora hangsúlyozta, hogy ha valaki nem indul el a függőséghez vezető úton, 21 éves kora előtt, akkor jó eséllyel nem is fog már kialakulni nála. „Úgy tűnik, hogy van az ember életében egy érzékeny időszak, mikor a magas elvárásokból és a teljesítménykényszerből fakadó nyomás egy egész életre szóló negatív következményt eredményezhet.”
600 állatos póló, amitől leesik az álla > > > [2]