Már megszokhattuk, hogy általában óvva intenek minket a híres agglegényektől és szingli nőktől, mivel ők a közvélekedés szerint önzőek, nem háziasak és „valami egészen biztosan nem stimmel velük”. A valóság ezzel szemben az, hogy épp azokból válik jobb társ, akik megtanultak egyedül is élni, mint azokból, akik hosszú ideig kapcsolatban voltak. A gyakori mítoszok közé tartozik, hogy azért vannak egyedül, mert problémásak. Ez azért nem igaz, mert a többség egyszerűen nem talált megfelelő társat, és nem akartak méltatlan kompromisszumot kötni: ez inkább az erő, mint a gyengeség jele.
Ezt egye, hogy fiatal maradjon a teste! [0]
Sokan hiszik, hogy az egyedülállók nem jól kezelik a kapcsolataikat, de egy 2015-ös kutatás szerint ez is téves állítás: éppen hogy jobb a kapcsolatuk a szüleikkel, a testvéreikkel, a kollégáikkal és a barátaikkal, mint házas társaiknak.
Egészséges fejbőr, gyönyörű haj - holt-tengeri iszapos samponszappannal.>>> [0]
A harmadik mítosz szerint a szinglik pszichológiai problémákkal küzdenek, ami megint csak téves állítás: épp ellenkezőleg, nagyobb eséllyel szánnak időt az önismeretre, önfejlesztésre, mint a kapcsolatba élők, ezért az esetleges problémák esetén is hamarabb esnek át terápián.
A végső mítosz a külsővel függ össze: aki vonzó, az nem marad sokáig egyedül. Mint kiderült a kutatásokból, a vonzó, magabiztos emberek tovább maradnak szinglik, mert biztosak abban, hogy párra lelnek, ezért nem kötnek méltatlan kompromisszumot.