Az egy hónapon át tartó kutatás keretében a résztvevők átlagosan 38 órán keresztül használták okostelefonjukat, ami azt jelenti, hogy minden órában átlagosan négy percet tartották a kezükben a készüléket. Kiderült, hogy minél hosszabb időt töltöttek ezek az emberek a telefonhoz közel, annál rövidebb ideig aludtak, és álmuk annál nyugtalanabbnak bizonyult. Az összefüggés kimondottan akkor bizonyult erőteljesnek, amikor közvetlenül lefekvés előtt foglalkoztak a készülékkel.
„A modern ember meglehetősen sok időt tölt telefonjával kezében. Ez az egészségünkre is jelentős hatással lehet. Az egyik legfontosabb, hogy megfelelő mennyiségű és minőségű alvásban legyen részünk: az okostelefonhasználat ennek lehetőségét is jelentősen befolyásolhatja a friss kutatások szerint” – mondja a kutatást vezető Dr. Gregory Marcus, a San Francisco-i központú Kaliforniai Egyetem munkatársa.
A nem elegendő, illetve nem megfelelő minőségű alvás számos betegség melegágya a diabétesztől a depresszión át, de a túlsúly kialakulásához is hozzájárulhat. A szakember azt javasolja, hogy lefekvés előtt csökkentsük az okostelefon-használatot, hogy nyugodtabban pihenhessünk.