Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://vital.hu)

Állítják: a szingli élet is lehet teljes

A közhiedelem ellenére sok egyedülálló szereti a szingli életet, és valószínűleg nagyobb pszichológiai növekedést és fejlődést tapasztalhatnak, mint a házas emberek – számolt be egy amerikai pszichológus az Amerikai Pszichológiai Társaság 124. éves kongresszusán.

„Ha túl sokat foglalkozik valaki a magány veszélyeivel, az elhomályosíthatja az egyedül élés valódi előnyeit” – magyarázta Bella DePaulo, a Kalifornia Egyetem Santa Barbara-i fakultásának munkatársa. „Itt az ideje, hogy pontosabb képet alkossunk az egyedülállókról és a szingli életmódról, mégpedig olyat, amely elismeri az egyedül élők valódi erősségeit és rugalmasságát, és azokat a dolgokat, amik az életüknek értelmet adnak.”. DePaulo elmondta, a hosszmetszeti kutatások azt mutatják, hogy az egyedülállók jobban értékelik az értelmes munkát, mint a házasok, egy másik kutatásból pedig az derült ki, hogy az egyedülállók jobban kötődnek a szüleikhez, barátaikhoz, szomszédaikhoz és munkatársaikhoz. „Amikor az emberek megházasodnak, jobban elszigetelődnek” – mondta a pszichológus.

DePaulo szerint azonban kevés kutatás készül az egyedülálló emberekről. A néhány elvégzett vizsgálat viszont sokatmondó eredményeket szült. A tartósan egyedülállókat és a házasokat összehasonlító egyik kutatás például azt mutatta, hogy az egyedülállók az önállóság fokozott érzékével rendelkeznek, és nagyobb valószínűséggel tapasztalják az egyéni növekedés és fejlődés folyamatos érzését. Egy másik kutatás pedig arra világított rá, hogy a tartósan egyedülálló embereknek jót tesz az önállóság: minél önállóbbak, annál kisebb valószínűséggel tapasztalnak meg negatív érzéseket. DePaulo szerint a házasok esetében ennek épp az ellenkezője jellemző.



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://vital.hu/szingli-jolet