“Arra kértünk több ezer krónikus betegséggel küzdő pácienst, hogy töltsék le az alkalmazást, amelynek segítségével minden este pontozhatják fájdalmaikat. Ezeket az értékeket aztán összevetjük az adott régió időjárási adataival, azonkívül a GPS folyamatosan követi, mere mozognak egész nap. A végén látni fogjuk, hogyan hat az időjárás a reumás tünetekre” – mondja a kutatást vezető Dr Will Dixon, a University of Manchester reumatológus professzora. A szakember abban bízik, hogy ha sikerül pontosítani az időjárás és a fájdalom közötti összefüggéseket, képesek lesznek fájdalom-prognózist felállítani, ami megkönnyítheti a betegek életmódbeli döntéseit.
“Húszéves praxisom során szinte minden beteg beszámolt arról, hogy az időjárás hatott a fizikai állapotára, az érdekes azonban az, hogy egészen ellentétes dolgokat mondtak: gyakran megesett, hogy az időjárás miatt az egyik páciens fájdalmai erősödtek, a másiké megszűntek. A többség úgy véli, hogy a légnyomás az, ami nedves idő esetén hatással van az ízületekre, és ez okozza a fájdalmat” – mondja Dr. Dixon.
A szakember szerint az alkalmazásból nyert adatok segítségével elkészíthető prognózis segít majd abban, hogy a reumás betegek előre meg tudják szervezni a hetüket, és ha esős idő miatt rosszul lehetnek szerdán, inkább csütörtökre halasztják a nagybevásárlást.