Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://vital.hu)

Nem mindegy, milyen probiotikumot szedünk!

Mire valók a probiotikumok, és mi alapján döntsük el, hogy melyiket válasszuk a patikákban kapható többféle készítmény közül?

A születést követően mindenkiben kialakul a bélflóra, amelynek összetétele egyedenként más és más. A bélflórát több száz különböző jótékony baktériumfaj alkotja, fő feladatuk a kórokozókkal szembeni védelem és az immunrendszer működésének szabályozása.

Mikor van szükség probiotikumra?

Tartós lelki, vagy fizikai stressz esetén, bizonyos gyógyszerek szedésekor (pl. antibiotikumok). Ezek hatására hatására felborulhat a bélflóra egyensúlya, ami szervezetünk természetes védekezőképességének gyengüléséhez vezethet. A probiotikum olyan élőflórás készítmény, amely az emberi szervezet számára jótékony baktériumokat tartalmaz. Ezek segítséget nyújtanak az egészséges bélflóra megőrzésében, visszaszorítják a kórokozók szaporodását, és támogatják az immunrendszer működését.

A hüvely mikroflórája is felborulhat!

Nem csupán a bélrendszer mikroflórájának, hanem a női hüvelyi mikroflórának is igen fontos élettani szerepe van. A stressz, illetve egyes gyógyszerek – például antibiotikumok, hormontartalmú készítmények –, de akár a dohányzás és az alkoholfogyasztás is károsíthatják a hüvelyflórát, amelynek normális működését a tejsavtermelő baktériumtörzsek támogatják. Ha felborul a hüvelyi mikroflóra biológiai egyensúlya, megnő a nőgyógyászati és húgyúti fertőzések, gyulladások kialakulásának kockázata is. Éppen ezért igen fontos a hüvely normál flórájának fenntartása – ebben nyújtanak természetes segítséget a probiotikumok.

Melyiket válasszuk?

A patikákban többféle probiotikus készítmény is kapható. A legfontosabb szempont, hogy az élőflórás készítmény képes legyen átjutni a gyomor savas közegén. Az ideális élőflórás készítményt úgy fejlesztik ki, hogy csak a belek lúgos közegében oldódjon fel, és ép állapotban jusson el a vastagbélbe, ahol megtelepedhet és kifejti jótékony hatását. Ha nem védik a készítményt valamilyen technológiával, akkor a jótékony baktériumok sajnos megsemmisülnek a gyomorban.



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://vital.hu/pearls-szabalyos