A Zecuity nevű tapasz a migrén ellen felírt egyik leggyakoribb gyógyszert, a szumatriptánt tartalmazza. Dr. Fawad Khan, a New Orleans-i Ochsner Idegtudományi Intézet neurológusa elmondta, nem sok gyógyszert hagytak jóvá eddig az akut, tünetekkel járó migrén kezelésére. A helyzetet csak még tovább bonyolítja az is, hogy sok migrénes beteg súlyos hányingert és hányást is tapasztal. Ez a hányinger esetenként akár olyan súlyos is lehet, hogy a beteg le sem tud nyelni egy tablettát. Orrspray és injekció is létezik migrén ellen, de a betegek általában nem kedvelik ezeket a lehetőségeket. Khan szerint a Zecuity tapasz „egyszerű, hatékony, és minimális ingadozással képes bevinni a pontosan megszabott gyógyszerdózist”.
A tapaszt a felkarra vagy a combra lehet ragasztani, és amikor a beteg megnyom egy gombot, a gyógyszer a bőrön keresztül bekerül a szervezetbe. Az elemmel működő eszköz körülbelül öt óra leforgása alatt 6,5 milligramm szumatriptánt juttat be, és ezáltal enyhíti a hányingert, valamint csökkenti a fény- és hangérzékenységet. A Zecuity gyártója, a NuPathe vállalat azt reméli, hogy a tapaszt még az idei év második felében kereskedelmi forgalomba hozhatja.
A Zecuity jóváhagyásához végzett kutatásokban összesen 800 beteg vett részt. Az egyik kísérlet azt mutatta, hogy a tapaszt használó betegek 18 százaléka két óra elteltével nem tapasztalt fejfájást, míg a placebo csoportban ez az arány csak 9 százalék volt. A résztvevők körülbelül fele tapasztalta két óra elteltével fejfájása enyhülését, míg a placebo csoportban csak az alanyok 29 százalékának csillapodott a fejfájása. A tapaszt használók 84 százaléka számolt be a hányinger enyhüléséről, ami a placebo csoportban csak 63 százalék volt. Az egyetlen aggály az eszközzel kapcsolatban a várható költség lehet. Egyelőre nem lehet pontosan tudni, mennyibe fog kerülni, de a triptán gyógyszerosztály meglehetősen drága. Az is igaz azonban, hogy a szumatriptánnak generikus változata is van. Általánosságban viszont elmondható, hogy minél több kezelési lehetőség áll a migrénes betegek rendelkezésére, annál jobb, mert szakértők szerint a migrénben szenvedő embereket gyakran aluldiagnosztizálják és alulkezelik, illetve nem megfelelő terápiában részesülnek.