Bár mindenkinek jólesik néha kiszakadni a valóságból, és leheveredni a tévé elé egy félórára, vannak azonban, akik túlságosan beleélik magukat a romantikus történetekbe. Tipikus példa lehet a nagy sikerű Jóbarátok című sorozat, ahol Ross és Rachel a szakításaik után rendre újra összejöttek. Jeremy Osborn pszichológus, az Albion Egyetemtől úgy véli, az ilyen sorozatok akár rossz hatással is lehetnek saját párkapcsolatunkra, mivel az irreális elvárások idővel elégedetlenséghez vezethetnek.
A kutatásba 392 házas embert vontak be, akiket részletesen kifaggattak a kapcsolatukról, hogy mennyire érzik magukat elégedettnek, elkötelezettnek és, hogy milyen elvárásaik vannak a másikkal szemben. Emellett azt is megkérdezték a kutatók, hogy mennyi időt töltenek valóságshow-k vagy romantikus sorozatok nézésével.
Az eredményekből kiderült, hogy azok, akik jobban "hittek" a romantikus történetekben, kevésbé voltak elégedettek a jelenlegi partnerükkel, sőt az egyedüllétet is nagyobb előnyben részesítették. Ezek az emberek hajlamosabbak voltak kevesebbre értékelni a kapcsolatukat, ráadásul a partnerüket is hajlamosabbak voltak jobban hibáztatni, miközben a személyi szabadságot is többre becsülték. -Ebből a tanulmányból kiderült, hogy azok az emberek, akik hisznek az irreális tévés ábrázolásban, valójában kevésbé érzik magukat elkötelezettnek a házastársuk iránt, és úgy vélik, hogy viszonylag vonzó alternatívák is rendelkezéseikre állnak - magyarázta a kutató.