Mark Larche, a McMaster Egyetem orvoski karának immunológus professzora és kutatótársai a macskák szőrében megbúvó fehérjemolekulákat vizsgálták, melyek az allergiás reakciók túlnyomó többségét okozzák. Ezután száz macskaszőr-allergiás önkéntes vérmintáját elemezték, és beazonosították a fehérjén belül azokat a területeket, amelyek az immunrendszer T-sejtjeit aktiválják.
A kérdéses fehérjemolekulák aminosav-kódjának felhasználásával a kutatóknak sikerült előállítaniuk a T-sejteket aktiváló területekszintetikus verzióját, továbbá hét külön peptidet (aminosavláncot) sikerült azonosítaniuk. A vakcinát a szintetikus peptidek megfelelő arányú keverékéből lehet előállítani. Lache szerint ehhez azokat a peptideket választották ki, amelyek a népesség legnagyobb részénél alkalmazhatók lehetnek.
A vakcinát vakcinát kis dózisban juttatják a páciens bőre alá. Eleinte évi négy-nyolc adag vakcinára lehet szükség, de az optimális dózisszintjét majd csak a klinikai vizsgálatok harmadik fázisában tudják pontosabban meghatározni.
A kutatás részleteit a Journal of Allergy and Clinical Immunology című folyóiratban publikálták.