Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://vital.hu)

Feledékenységet okoz a túlterhelt életvitel?

Az emberek egyre gyakoribbá váló feledékenységét a zaklatott, modern életvitel és az információs túlterhelés okozhatja skót kutatók szerint, akik elméletük alátámasztására kutatást kezdeményeznek.

A CPS Research elnevezésű intézet munkatársai tanulmányukhoz olyan 50 és 80 év közötti embereket keresnek szerte Skóciában, akik már tapasztalták magukon a feledékenység jeleit. A résztvevők memóriatesztek sorozatát töltik majd ki, és egy Alzheimer-kórban használt szert, a memantint kezdik el náluk alkalmazni alacsony dózisban – tudósít a BBC hírportálja.

A glasgow-i székhelyű kutatók az „elfoglalt életmód szindróma” elnevezést adták annak a tünetcsoportnak, amelyben a feledékenység nem éri el a demencia mértékét, ám a mindennapi életben több apró zavart okozhat. Ilyen például, amikor valaki rendszeresen elfelejti, hová tette a kulcsát, hol hagyta a poharát vagy nem ugrik be ismerősének a neve.

A szakemberek szerint ezt a típusú feledékenységet a zaklatott életvitel okozza, az, hogy folyamatosan újabb és újabb információk bombázzák az embereket, szól a mobiltelefon, a televízió, a rádió, ülnek az internet előtt. Mint Alan Wade, a tanulmányt tervező egyik kutató elmondta, az információs túlterheltség miatt korábbi életkorban jelentkezik a feledékenység, mint korábban.



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://vital.hu/feledekenyseg-eletvitel