Nyomtatás 
Forrás: Vital.hu (https://vital.hu)

Megtalálták a felnőttkori agresszió kulcsát

A felnőtt kori agresszív viselkedés kanadai kutatók szerint szoros összefüggésben van azzal, hogy az egyén mennyire érzékeny a tesztoszteron hormonra, és ez a kapcsolat már a magzati fejlődés során kiemelt jelentőségű.

„Kutatásaink során a szervezet tesztoszteronra való érzékenységéért felelős gént vizsgáltuk, hogy kiderítsük, van-e összefüggés az agresszív viselkedés kialakulása és a tesztoszteron hormon iránti érzékenység között” – nyilatkozta Peter Hurd, a Alberta Egyetem egyetem pszichológusa.

A kutató munkatársaival megállapította, hogy a tesztoszteronra kevésbé érzékeny génekkel rendelkezők sokkal inkább hajlamosak az agresszív viselkedésre, szervezetük ugyanis a kompenzáció miatt több tesztoszteront termel.

Hurd szerint a tesztoszteronszint és a tesztoszteron-érzékenység különösen fontos a magzati fejlődés során, hiszen ez a hormon közvetetten befolyásolja az agy fejlődését. „A magzati tesztoszteronszint az egész későbbi életre kihatással van” – tette hozzá Dr. Hurd.

A kutatók szerint ugyanakkor a változó tesztoszteronszint nem minden esetben vezet aktív agresszióhoz. „Ez a fajta rejtett agresszió inkább csak szavakban nyilvánul meg; az ilyen emberek hajlamosak ellenségeikről a hátuk mögött beszélni” – magyarázták a szakemberek.



A cikket a vital.hu-n az alábbi címen találja meg:
https://vital.hu/agresszio-tesztoszteron