Fogyókúrázóknak: Légkeveréses Halogén Főzőkészülék
Egy egereken végzett vizsgálat eredményei felvetik, hogy a 2-es típusú cukorbetegség és az elhízás nem jár minden esetben együtt. Az is kiderült, hogy a cukoranyagcsere szabályozása összefügg a termékenységgel is.
Sokan, köztük orvosok is úgy gondolják, hogy 2-es típusú cukorbetegség csakis az elhízás következményeként alakulhat ki – mondta el Dr. Joel Elmquist, a Texasi Egyetem Southwestern Egészségügyi Központjának belgyógyász professzora egy sajtóközleményben. „Eredményeink azt mutatják, hogy nem minden esetben ez a helyzet, legalábbis egereknél nem. Az állatok elhízás nélkül is lehetnek súlyos cukorbetegek, ez pedig azt sugallja, hogy létezik egy olyan kör vagy útvonal az agyban, amely magyarázza a leptin erőteljes anti-diabetikus hatását.”
Ez Elmquist szerint az emberekre nézve is azt jelenti, hogy nem kell elhízottnak lenni ahhoz, hogy valaki cukorbeteg legyen.
A leptin egy anyagcserehormon, amely a teltségérzet kialakulásáért felelős, ezáltal pedig fontos szerepet játszik az elhízás kialakulásában. A mostani kutatásban felmerült, hogy a leptin és egy másik anyagcserehormon, az inzulin együtt hat az agyban, így szabályozva a cukoranyagcserét. A tudósok úgy vélik, egyes agyi sejtek fontos szerepet játszanak a fogyásban azáltal, hogy csökkentik az étvágyat.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Ha komolyan veszed a tartós fogyást,
és a későbbiekben is egészségesen szeretnél főzni:
Légkeveréses Halogén Főzőkészülék
- Akár zsír vagy olaj nélkül is süthetsz benne
- Füst- és szagmentes
- Mikró helyett is jó, mindent tud, amit egy mikrohullámú sütő, sőt tehetsz bele alufóliát, vagy akár tepsit is
- Megőrzi az ételek vitamintartalmát a kíméletes halogén főzési eljárásnak köszönhetően.
- Megtapasztalhatod az ételek valódi ízét, a zárt rendszerben sosem érzett ízek jönnek elő..
MEGNÉZEM A LÉGKEVERÉSES HALOGÉN FŐZŐKÉSZÜLÉKET >> [0]
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Emellett az is kiderült a Cell Metabolism folyóiratban publikált kutatási eredményekből, hogy azok a nőstény egerek, amelyek agysejtjei nem tudtak reagálni a hormonokra, szaporodási gondokkal küzdöttek és kevesebb utódot hoztak a világra.