A kutatást vezető Tomohiro Matsuo, a japán Nagasaki Egyetem szakembere több mint 300 japán felnőttet kísért figyelemmel 12 héten át, akik mind alvászavarral küzdöttek. Az alanyok közül több mint 200-an csökkentették a sóbevitelüket napi 11 grammról 8 grammra, és ezzel az éjszaki átlagosan 2,3 alkalommal történő vizelésük 1,4-re csökkent, és napközben is ritkábban kellett wc-re menniük.
A tavaszi bőr is legyen gyönyörű és bársonyos > > >
Annak következtében, hogy éjszaka ritkábban kellett felkelniük, összességében is javult az életminőségük. Ezzel szemben a többi 100 résztvevő növelte a sófogyasztását, napi 9,6 grammról 11 grammra, aminek következtében az átlagos 2,3 helyett már 2,7 alkalommal kellett éjszaka felkelniük, így másnap fáradtabbak, ingerlékenyebbek voltak.
A depresszió rejtett veszélyei > >>
A vizsgálat azért különösen fontos, mert az éjszakai vizelés kapcsán legtöbbször az az első gondolat, hogy a folyadékbevitelt kell csökkenteni, holott, amint azt a fenti kutatás is bizonyítja, a sóbevitelre is hasonlóképpen oda kellene figyelni. A szakemberek megfigyeléseiket az Európai Urológiai Társaság Londonban megrendezett éves találkozóján tárták a nyilvánosság elé.