2024. Március 29. péntek
Sziréna, mosógép, vonat, riasztó… a modern élet számtalan zajjal jár. Az amerikaiak esetében azonban ez a zaj sokszor olyan erős, hogy az akár maradandó károsodást is okozhat – derül ki egy friss kutatásból.

A felmérés szerint nem elég a természetes zajszennyezettség, az emberek többsége nem is túl elővigyázatos, ha zajvédelemről van szó: a rekreációs célból látogatott sportlövöldékben csak egy szűk százalék használ hallásvédelemre szolgáló eszközt, ami jelentősen felgyorsítja a hallásromlást. Ennek köszönhetően mintegy 58 millió amerikainak (a lakosság mintegy 20 százaléka) van hallásproblémája.

A WHO szerint a zajszennyezettség az egyik legaggasztóbb közegészségügyi probléma, csupán a levegő szennyezettsége előzi meg a sorban. Számos probléma forrása: a stressz, a szív- és érrendszeri betegségek és az alvászavarok is ezek között szerepelnek.

A bostoni Brigham and Women’s Hospital kutatása szerint az National Health Interview Series nevű, egész országra kiterjedő felmérés szerint nagyjából 58 millió amerikai van súlyos, egészségkárosító zajszennyezettségnek kitéve. A megkérdezettek 22 százaléka arról számolt be, hogy munkahelyükön legalább naponta egyszer hangos zajnak vannak kitéve, továbbá a rendszeres zajban dolgozók 38 százaléka semmilyen zajvédelmet nem vesz igénybe. Ez a fajta zajszennyezettség hosszútávon jelentősen károsítja a hallószerveket, ami már a középkorúak körében is súlyos hallásproblémákat okoz.


Forrás: Medipress
2017. 03. 29.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés