2024. Március 28. csütörtök

Fertőző betegségek

tetű
A legzártabb magánóvodáktól a legelegánsabb iskolákig bárhol előfordulhat tetűfertőzés. Bármilyen kellemetlen, ha az óvó- vagy tanítónéni erről értesíti a szülőket, kétségbeesésre semmi ok, hiszen ma már hatékony és diszkrét szerek állnak rendelkezésre, amelyek nemcsak eltüntetik a hajas fejbőr élősködőit, hanem egy ideig távol is tartják ezeket.
BŐVEBBEN


Majomhimlőteaser2

Honnan indult, és hogyan terjed a majomhimlő? Egy több mint fél évszázada ismert vírus miért éppen most kezdi meghódítani a világot? Kik vannak nagyobb veszélyben, és mit tehetünk, hogy elkerüljük a fertőzést?


BŐVEBBEN


hepatitis, fertőzés
Fertőző betegségek nem csak távoli, egzotikus országokban, hanem akár keleti vagy déli szomszédainknál, és a mediterrán országokban is fenyegethetik az utazót. Ezek közül leggyakrabban a hepatitis A- és B-vírus fertőznek. Védőoltásokkal és és néhány szabály betartásával azonban védekezhetünk ellenük.
BŐVEBBEN


tetanusz

A tetanusz esetleges veszélyét hordozó sérülés esetén keressük fel az orvost, hogy az emlékeztető injekcióval megelőzzük a fertőzés kialakulását. Hogyan alakul ki a betegség, és milyen tünetek kísérik?


BŐVEBBEN


repülőgép, fertőzés

Kórokozókkal bárhol találkozhatunk, különösen olyan helyeken, ahol sok ember fordul meg. Ilyenek a repterek és a repülőgépek is, ezért ha nem szeretnénk elrontani a nyaralást, ajánlatos lehet néhány apró óvintézkedést megtenni a kórokozók ellen.


BŐVEBBEN


influenza

Az influenza olyan, vírusok útján terjedő betegség, melynek kórokozói – az influenzavírusok – elsősorban a felső és alsó légutakat, az orrot, a torkot, a tüdőt, a mandulákat és a középfület fertőzik meg.


BŐVEBBEN



További cikkeink
Antibiotikum: Szedjük vagy ne szedjük? A vágy vámszedői: nemi úton terjedő betegségek Belső védelmünk: Az immunrendszer működése Lábon terjed: a lábujj- és körömgomba Hogyan kerülhető el a kutyatámadás? Rejtőzködő vírus: az övsömör Szájára veszi a világ: a herpesz A maláriáról A bárányhimlő tünetei, kezelése Torokgyík és társai Nincs új kór a nap alatt Itt a kullancsszezon! Hólyagférgesség: állatról emberre terjedhet Egy halálos kór a téli szezonban Már megint megfáztam – a nátha és társai Nyirokcsomó-megnagyobbodás gyermekkorban Láthatatlan szabotőrök: vírusok Hol terjednek a leggyorsabban a vírusok? Háború hadüzenet nélkül: a gyulladás Kötelező védőoltások gyermekeknek A heveny orrmelléküreg-gyulladás Az arc- és homloküreg-gyulladás A gyermekkori nátha szövődményei Zsebkendők szezonja: a megfázás Kell egy hét rosszullét? Hogyan kerüljük el az influenzát? A skarlát Hurutos hörgők: a bronchitis heveny és krónikus formái A titokzatos tüdőgyulladás Amit a SARS-ról tudni lehet /Az atípusos tüdõgyulladás/ Tömegeket fertőz a tbc A szalmonellafertőzés megelőzése Macsóhímzés: tetoválás és sterilitás Betegségek az uszodából és a strandról A hepatitis B-vírus okozta májgyulladás A fertőzés okozta agyvelőgyulladás, agyhártyagyulladás Egyik fertőzésből esik a másikba? Ez állhat a háttérben Fertőző betegek ellátására épült klinikát adtak át a Szegeden Influenza - Emelkedett a megbetegedések száma Veszélyes kullancsok: kérik a lakosság segítségét A kéz-láb-száj betegség Az Influenzaoltás és a szélütés kockázatának összefüggése A csókbetegség bármely életkorban előfordulhat A jövőben egyre inkább számolni kell a porral behurcolt kórokozókkal Gyakran ismételt kérdések a majomhimlőről A kezeletlen Lyme-kór akár évtizedekkel később is súlyos tüneteket okozhat Fontos gondolatok a WHO globális hepatitis-stratégiájáról Nem csak a hepatitisz okozhat sárgaságot A hepatitis A vírus okozta májgyulladásról 5 jel, ami immunhiányra utalhat A 3 leggyakoribb, nem csak szexuális úton terjedő nőgyógyászati fertőzés Középkori bájital a szuperbaktériumok ellen Amputáláshoz vezetett a turistaparadicsomban szerzett fertőzés Akiknek ingyen kellene adni az influenzaoltást Előnyei is vannak a nyers tejnek
Tippek az influenza távoltartására SMS figyelmeztet a védőoltásra Ebola: nincs újabb brit beteg A nyers csirkehús leve felelős a legtöbb ételfertőzésért Közösen használt manikűrkészlettől kapta a HIV-fertőzést Minden tizedik angol kolbász hordozza a hepatitisz E vírusfertőzést Közel az első Ebola-védőoltás Lecsengőben van az AIDS-járvány Kismamák és az influenzaoltás Több a TBC-s gyerek a hivatalosan közzétett adatnál Két és fél méteres galandféreg élt a testében Semmi kutyapuszi! Fertőzőbbek lehetnek a mérsékelt égövi szúnyogok Szúnyogcsípéssel a malária ellen? Jó hír az új madárinfluenzáról Elnéptelenedtek a madárvárták Erre vigyázzon, ha kisgyerekének gyógyszert ad! Száznál több madárinfluenzás Rejtély a H7N9 terjedése Alapvetések és érdekességek az influenzáról Négy tévhit az immunerősítésről Rontja a vírusok elleni immunválaszt az alkohol Torokgyulladás nyáron Fertőző falatok a nyári melegben Az ajakherpesz és kezelése Fertőzésveszély a trópusi strandokon Baktérium-veszély a tengerparti strandokon Halálos veszélyek leselkednek ránk a kórházakban Fertőző csókok Mákszemnyi vámpír: a fejtetű Barát vagy ellenség? – Az immunrendszer kóros működése Hogyan szabaduljunk meg gyorsan a náthától? Erdei vérszívó: a kullancs Cseppet sem hiányzik: a nátha A gyermekkori tüdőgyulladás Itt a tavasz – meg a kullancsveszély Vegyük komolyan a tüdőgyulladást! Ha a házikedvenc karmol: a macskakarmolási betegség Védőoltás egy gyakori gomba ellen A lábujj- és körömgomba kezelése Tornacipők átka: a lábujj- és körömgomba Előzmény nélkül is kiújulhat a nemi szervi herpesz A HPV-fertőzés (Humán papilloma vírus) Férfiaknál is hatásos a HPV-oltás Csókkal terjed A szifilisz AIDS - 20 év, 20 millió halott Gyengül a HIV-vírus? Marha nagy baj: szivacsos agyvelőgyulladás Fertőzések melegágya a kutyaürülék A bolhacsípés veszélyei Gyakori tévhitek a kullancscsípésről Mit tehetünk a kullancsok ellen? Férgek, giliszták az emberi testben Egy félelmetes féreg, mely a testben élősködik

KÉRDEZZE SZAKÉRTŐNKET
Dr. Klenk Zsolt fogszakorvos
Dr. Klenk Zsolt
Fogszakorvos




Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés