2024. Március 28. csütörtök

válaszok

Dr. Jakab Csilla belgyógyász válaszol


Gyomorpanaszok

Tisztelt Doktor Úr!

Édesapámnál négy öt hete jelentkezett elõször nagyon erõs hányás, hetente egy éjszaka. Bekerült a kórházba és ott a következõket állapították meg. Van egy gyógyszerekkel kezelt cukorbetegsége, amit a kórházban inzulinra állítottak át, epeköve, valamint kezdõdõ gyomorfekélye.

A kórházból kiengedték, de sajnos ugyanúgy kezdte, ahogy bement hányással. Most már eltelt egy hét, azóta a hányás nem jelentkezett, viszont tegnap estétõl borzasztóan ég a gyomra. A cukrát is igen nehéz karban tartani mert van amikor 1 körüli értéket mér reggel és idõnként este is. Kérem, ha tud és van valami ötlete adjon tanácsot.

Köszönettel:

H. G.

Édesapjánál nyilván végeztek gyomortükrözést, s az alapján mondták, hogy kezdõdõ gyomorfekélye van. Ilyenkor bizony elõfordul hányás, de rendszeres ellenõrzést igényel. Egyrészt gyógyszeres kezelést kell kapnia rá (pl. ilyen a Losec, vagy Zantac, stb.), de a gyomortükrözés során vettek mintát, s ennek az eredménye is fontos, emiatt jelentkezzek újra a belgyógyászaton.

De a másik betegsége miatt is fontos ismételten jelentkezni, sõt, tanácsos a kórházi felvétel is. Hiszen azt írja, hogy 1 körüli vércukor értékei is vannak. Bizony, ha inzulint adunk a cukorbetegnek, s a beteg hány, a táplálékot kihányja, akkor az inzulinnal is csínján kell bánni. Egy körüli vércukorral nem maradhat, nincs jól beállítva. Kórházi körülmények között ismételten be kell állítani!!!

A harmadik dolog: az epekövesség is okozhat hányást. Nincs gyulladásban az epehólyag? Nincs epeúti elzáródásra gyanú????


Dr. Jakab Csilla




Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés