2024. Április 19. péntek
Azok a csemeték, akik több időt töltenek a szabadban, szorosabb kapcsolatban állnak a természettel, illetve boldogabbnak és békésebbnek érzik magukat – derül ki egy friss kutatásból.

Az eredmények szerint a kint töltött idő erősíti a Földdel való spirituális kapcsolatot, valamint azt az érzetet, hogy a környezetet védeni kell – olvasható a beszámolóban. A kis létszámú vizsgálathoz tíz 7 és 8 év közötti gyermeket vettek górcső alá. A szerzők szerint azoknál lehetett erősebb kötődést megfigyelni a természethez, akik hetente 5-10 órát töltöttek a szabadban. „Ezek az értékek rendkívül fontosak az emberi fejlődés és a jó közérzet szempontjából” – fogalmazott Gretel Van Wieren vallástudományi professzor, a Michigani Állami Egyetem munkatársa az intézmény sajtóközleményében. „Az eredmények megleptek minket. A kutatás elvégzése előtt feltettük a kérdést, hogy hiedelem-e csupán, hogy a gyerekek jobban kötődnek a természethez. Ám a feltételezés igaznak találtatott, mégpedig meglehetősen egyértelmű módon” – tette hozzá a szakértő. Azok a gyerekek ugyanis, akik sok időt töltöttek odakint, békesség, boldogság és „világhoz tartozás” érzetéről számoltak be a Journal of the Study of Religion, Nature and Culture című szakfolyóirat aktuális számában megjelent beszámoló alapján.

A természettel legszorosabb kapcsolatot ápoló szülők gyermekként maguk is rengeteg időt töltöttek a szabadban, és sokan közülük úgy nyilatkoztak, hogy ezek a tapasztalatok hozzájárultak a felnőtt életük és a spiritualitásuk előmozdításához is. A szabadban való tartózkodás rengeteg látnivalót, hangot, illatot és színt jelent a kicsik számára – mondta Van Wieren, aki szerint a technológia egyre elterjedtebb használata problémát okozhat. „A modern életmód távolabb sodorta az embereket a természettől, és most kezdünk rájönni, hogy ennek mennyi negatív hatása lehet. Ijesztő tehát a kérdés, miként fog ez hatni a gyermekeinkre, s mi hogyan fogunk reagálni minderre?” – töprengett a szakértő.


Forrás: Medipress
2014. 05. 21.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés