2024. Április 18. csütörtök
Egy nemrégiben végzett kutatás szerint a szoptatástól nem lesznek okosabbak vagy jobb magaviseletűek a gyerekek, a szoptatott és tápszerrel táplált gyerekek közötti különbségek ugyanis alapvetően az anyák közötti különbségekből adódnak.

Amint arról a kutatást vezető Lisa-Christine Girard, a University College Dublin munkatársa beszámolt, azok a 3-5 év közöttiek, akiket anyatejjel tápláltak, jobb eredményeket értek el a szókincset és problémamegoldást vizsgáló feladatok során, sőt a magatartásukkal is kevesebb probléma akadt, ám az esetek többségében ez az anya képzettségével és a család társadalmi helyzetével volt magyarázható. Az egyetlen valóban pozitív hatás, ami a szoptatáshoz volt köthető, az a hiperaktivitás ritkább előfordulása volt, ám ez is csupán 3 éves korban volt jellemző, 5 éves korra a különbség eltűnt.

A depresszió rejtett veszélyei  > > >

Girard hozzátette, hogy – elsősorban a fejlett országokban – a szoptató anyák nagyon különböznek azoktól, akik nem szoptatnak, általában tanultabbak és ritkábban élnek bármilyen káros szerrel a terhességük alatt, ami érthető módon pozitív hatással van a születendő gyermekükre is.

A szakemberek ugyanakkor megjegyezték, a szoptatásnak ezzel együtt valóban számos előnye van, védelmet nyújt a légzési megbetegedések, a fülfertőzések és a hasmenés ellen is, hosszútávon pedig az asztma és az elhízás kockázatát is csökkenti, ezért az ideális az lenne, ha a gyermek féléves koráig minden anya kizárólag szoptatná a gyermekét (és persze ezután is, csak már megkezdve a hozzátáplálást).

Szappanos hajmosás: a haj életre kel > > > 


Forrás: Medipress
2017. 04. 03.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés