2024. Március 29. péntek
Egy 1600-s években, Litvániában született gyermek múmiája lehet a kulcsa annak, hogy másképp kezdjünk gondolkozni a himlőről.

A Current Biology című szaklap friss számában publikált anyag szerint a kutatók megtalálták a vírus legrégebbi ismert mintáját. A gyermek egy templom alatti kripta mélyén nyugszik. „Korábban már találtak himlőre utaló jeleket a tudósok 3-4 ezer éves egyiptomi múmiákon. Az új felfedezés azonban kétségbe vonja ezeknek a kutatásoknak a hitelességét. Minden jel arra mutat, hogy az emberiség himlő-idővonala pontatlan” – fogalmaz a kutatást vezető Ana Duggan, a kanadai McMaster University szakembere.

Amit a halálos kórról csak kevesen tudnak>>>

A kutatók a variola vírust (a himlő kórokozója) a gyerek bőréből vett DNS-mintából nyerték. Ez pedig az elemzések szerint ugyanabból a vírustörzsből származik, amely az 1900-as évek közepén és az 1970-es évek végén is többeket megfertőzött. A szakemberek úgy vélik, hogy egy olyan törzsről van szó, amely 1588 és 1645 között jött létre, amikor a himlő az egész világon elterjedt. „Most, hogy van egy precíznek mondható idősávunk, felmerül a kérdés, hogy az V. Ramszesz idejéig visszanyúló dokumentációk himlős megbetegedések voltak-e, vagy valami egészen másról van szó” – mondja a kutatásban szintén résztvevő Henrik Poinar.

A legegészségesebb csokoládé Peruból, istenien finom!


Forrás: Medipress
2016. 12. 14.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés