2024. Március 29. péntek
Azok a nők, akik a menopauza kellemetlen tüneteinek enyhítése érdekében hormonterápián esnek át, lényegesen erősebb csontstruktúrával rendelkeznek, illetve csonttömegük is nő.

Számos pozitív hatása van a menopauzát kísérő hormonterápiának. A változó korban lévő nők általában azért részesülnek ilyesfajta kezelésben, mert így a kellemetlen tünetek – a hőhullámok, az izzadás, a rossz közérzet – csökkenthetők. Más kedvező hatása is van azonban a hormonterápiának: segítségével a csontsűrűség nő, a csont tömege és struktúrája pozitív irányba változik. Olyan tartós változásokról van szó, amelyek még két évvel a hormonterápiát követően is hatnak a nőre.

Súlyos betegséget is gyógyít a 190 éve ismert gyógyvizünk> > > 

Georgios Papadakis, a svájci Lausanne Egyetemi Kórház munkatársa és csapata 1279 nőt vizsgált, akiknek életkora 50 és 80 év között alakult. A résztvevőket három csoportra oszlottak: 22 százalék a kutatás ideje alatt esett át hormonterápián, míg 30 százalék korábban, 48 százalék pedig még sosem részesült ilyesfajta kezelésben. A csontokra gyakorolt hatást több vizsgálattal (pl. csontsűrűség-mérés) elemezték. Az eredményeket röviden összefoglalva: erősebbnek mondható azok csontja, akik jelenleg vagy korábban hormonokat szednek /szedtek azokkal szemben, akik nem részesültek ilyen terápiában.

Ennyiszer érné körbe a földet az évente elhasznált PET palackok száma>>>

„Ha a terápiára a megfelelő kontextusban, 60 évesnél fiatalabb nők körében kerül sor, és a hormonkezelés nem jár negatív következményekkel, óriási sikerekről beszélhetünk. A csontritkulás így igen jó eséllyel megelőzhető” – mondja a kutatást vezetője.

 


Forrás: Medipress
2016. 11. 27.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés