2024. Március 29. péntek
A betarthatatlan határidők, a folyton követelőző főnök, az intrikus kollégák, illetve a kifizetetlen túlórák mind-mind megkeseríthetik egy alkalmazott életét, ám egy friss kutatás szerint egy támogató partner megfelelő ellensúlyt tud képezni, és segítségével az ember a munkahelyén is jobban fogja érezi magát.

Kanadai kutatók kimutatták, hogy a megértő társnak ugyanolyan fontos szerepe van az életben, mint egy jó főnöknek, és segítségével megelőzhető a munkahelyi kiégés. Korábbi vizsgálatok arról szóltak, hogy az, aki heti öt napnál és napi nyolc óránál többet dolgozik, hatszor nagyobb valószínűséggel fogja magán a kiégés tüneteit tapasztalni, aminek jelei többek között a kimerültség, a munka iránti érdeklődés elvesztése és az ingerlékenység.

A mostani vizsgálat során a Montreal és a Concordia Egyetem szakemberei Steve Harvey professzor vezetésével 1954 alkalmazott mentális egészségét kísérték figyelemmel, akik 63 különböző vállalatnál dolgoztak. A kutatók olyan tényezőkre összpontosítottak, mint a szülői státusz, a háztartás bevétele, a társasági élet, a nem, a kor, a fizikai állapot és az önbecsülés mértéke, majd megfigyelték, ezek miként hatottak a munkahelyi nehézségeikkel kapcsolatos reakcióikra. Megállapították, hogy a munkahelyi stresszt nagyban befolyásolja az is, hogy mi történik a nap hátralevő részében, és hasonlóképpen az otthoni környezet is nagymértékben kihat a munkahelyi teljesítményre.

A vizsgálatból kiderült, hogy azok voltak a legkevésbé kitéve különféle mentális problémáknak, akik párkapcsolatban éltek, kisgyerekük volt, magasabb volt a háztartási bevételük, ritkán ütköztek a munkahelyi és a családi érdekeik, illetve munkahelyen kívül is lehetőségük volt az interneten a másokkal való kapcsolattartásra. Ugyanakkor a munkahelyi tényezők is sokat számítottak, vagyis az, hogy az alkalmazottak kaptak-e biztatást, értékelték-e a munkájukat, kellően motiválták-e őket, és elegendő kihívással találták-e szemben magukat.


Forrás: Medipress
2014. 09. 25.
Ossza meg: Kövessen minket:



Vital - egészségügyi linkcentrumKeresés